یک شرکت امنیتی هشدار داد که هکرها با استفاده از ده‌ها وب‌سایت جعلی مربوط به مراسم تحلیف باراک اوباما به‌عنوان رییس جمهور آمریکا، در اینترنت ویروس منتشر می‌کنند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق گزارش شرکت Panda Security، بیش از 70 وب‌سایت با هدف فریفتن کاربران برای دانلود ویروس‌های رایانه‌یی خبر دروغی با عنوان «باراک اوباما حاضر نشد رییس جمهور شود» منتشر کرده‌اند.

بر اساس این گزارش از کاربرانی که برروی این خبر کلیک می‌کنند خواسته می‌شود برای دانلود یک فایل اطلاعاتی برروی یک پنجره پاپ-آپ کلیک کنند.

طبق بیانیه این شرکت، این فایل‌ها در حقیقت فایل‌های مخربی هستند که برروی رایانه نصب شده و آن را به یک رایانه زامبی تبدیل می‌کنند که هکرها می‌توانند از راه دور کنترل کنند.

بر مبنای بررسی صورت گرفته از نام دامنه این وب‌سایت‌ها که همگی توسط یک شرکت چینی خریداری شده که در حملات اینترنتی پیشین دست داشته، به نظر می‌رسد این حمله سایبر از چین سرچشمه می‌گیرد.

شرکت Panda Security از کاربران اینترنت خواست از این وب‌سایت‌ها که آدرس‌هایی مانند bestbarack.com یا thebaracksite.com دارند، بازدید نکنند مگر این که برنامه‌های آنتی ویروس قوی داشته باشند.